Gra miejska i gala: wolontariat przy Finale Polichromu

Final PolichromRegionalne Centrum Wolontariatu poszukuje wolontariuszy, którzy zaangażują się w przygotowanie i obsługę gry miejskiej i gali podsumowującej projekt „Gra w wolontariat”, w ramach którego uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych biorą udział w grze „Polichrom”.

Czym jest Polichrom? To projekt dla szkolnych klubów wolontariatu z województwa śląskiego, wykorzystujący mechanizmy grywalizacji. Uczestnicy gry realizują 3 duże misje, wiele mniejszych wyzwań oraz szybkich zadań – tzw. tasków. Wszystkie są w jakiś sposób powiązane z wolontariatem. W Polichrom od grudnia 2014 zaangażowało się ok. 2000 wolontariuszy z kilkudziesięciu szkół i zorganizowali ponad 200 różnych akcji (więcej: www.polichrom.pl)

Wydarzenie odbędzie 13 czerwca 2017 (wtorek) na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Jordana 18) oraz w centrum Katowic (punkty gry).

Grę miejską rozpoczynamy o godzinie 10. Po niej odbędzie się gala, która trwać będzie do 15.

Zadania dla wolontariuszy to m.in.:
– pomoc w przygotowaniu gry i gali przed dniem wydarzenia
– udział w grze (w tym np. obsługa punktów gry, ocenianie zadań)
– obsługa techniczna gali
– stworzenie fotorelacji z wydarzenia

Od wolontariuszy oczekujemy:
– dyspozycyjności w dniu wydarzenia w godzinach 9:00-15:00 (możemy czas pracy dostosować do możliwości czasowych wolontariusza)
-wiek min. 16 lat
-zaangażowania
-dobrego humoru! 🙂

Jako organizatorzy zapewniamy:
– wsparcie merytoryczne,
– ubezpieczenie NNW,
– poczęstunek i drobne gadżety.

Osoby zainteresowane wolontariatem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Więcej informacji o wolontariacie udziela Dariusz Stawik, koordynator projektu: stawik@wolontariat.org.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 4 czerwca 2017 r.
Z wolontariuszami będziemy kontaktować się mailowo.

Gwarantujemy dobrą zabawę i masę pozytywnej energii!

Projekt Gra w wolontariat jest dofinansowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.